AKTUALITY

7.1.2017 --- Sleva při přímé rezervaci
25.6.2016 --- Transfer na/z letiště
1.12.2016 --- Jednodenní výlety pro naše zákazníky

 

u nás můžete platit kartou

Platební metody
 

sleva při přímé rezervaci

sleva při přímé rezervaci
 
 
 

Copyright © 2016 ubytovanibrno.com. All Rights Reserved

 

VZPOMÍNKOVÉ AKCE K 212. VÝROČÍ BITVY U SLAVKOVA

Načítám Akce
  • akce již proběhla.

VZPOMÍNKOVÉ AKCE K 212. VÝROČÍ BITVY U SLAVKOVA

Date: 1.12.2017 - 3.12.2017

Vzpomínání na bitvu ve Slavkově: Napoleon letos promluví k davu z proslulého zámeckého balkonu

Napoleonův proslov ze zámeckého balkonu zámku Slavkov se stal symbolem francouzského vítězství v bitvě tří císařů. A letos jej po 212 letech v plné síle za doprovodu světelných efektů můžou slyšet tisíce návštěvníků, kteří dorazí v sobotu 2. prosince na závěrečný program do zámeckého parku ve Slavkově u Brna. Jeden z předních představitelů současného re-enactmentu Roberto Colla vystoupí na proslulém balkonu s hřmotným projevem, který je dodnes vytesaný na Vítězném oblouku v Paříži.

A nebude to jediná novinka, kterou letos město Slavkov u Brna v souvislosti s programem Tenkrát ve Slavkově připravuje. Na nádvoří zámku v pátek večer představí režisér Josef Abrhám mladší poprvé svůj snímek Austerlitz Advent. O den později se pak na stejném místě rozohní Gastronomická bitva tří císařů.

Bohatý historicko – vojenský program začíná v pátek 1. prosince a skončí v sobotu 2. 12. průvodem téměř pěti set vojáků městem a multimediálním programem s ohňostrojem v zámeckém parku.

Návštěvníci však můžou nasát atmosféru napoleonského tažení i poslední listopadové dny. Mezi doprovodný program totiž patří i dvě vystoupení v Historickém sále zámku. Ve středu 29. 11. se představí folklorní skupina Šternovjan z Újezdu u Brna s pásmem Mašírujú na Francúza, o den později pak barytonista Martin Hammerle-Bortolotti za doprovodu kvinteta Moravské filharmonie Olomouc. Oba koncerty budou pro veřejnost zdarma.

V pátek pak obsadí město opět rakouští vojáci ze IV. kolony Kolowrat, kteří do Slavkova u Brna dorazí po šestidenním pochodu z Olomouce. Poté, co dobudou náměstí, přesunou se na nádvoří zámku, kde začne večerní program. Výstřely z pušek, pach střelného prachu i tváře unavených vojáků pak vytvoří kulisu pro premiéru filmu Josefa Abrháma Austerlitz Advent. Krátkometrážní film ve čtyřiadvaceti minutách vypráví příběh obyvatel statku, jímž 2. prosince prošly všechny tři armády. Na nádvoří pak bude pokračovat historický program, který vyvrcholí příjezdem rakouského a ruského panovníka.

„Zatímco v uplynulých letech byli diváci následně pozváni na speciální prohlídku zámku, letos můžou zažít noční atmosféru v zámeckých konírnách, kde bude v kulisách expozice Austerlitz – malé město velkých dějin připravený zážitkový program již od 17:00,“ uvedl starosta města Slavkov u Brna Michal Boudný.

Od sobotního rána pak v centru města bude stát řemeslný jarmark. Přijíždět budou vojáci, řemeslníci, měšťané i šlechta. Na nádvoří zámku pak k řemeslníkům přibudou i kuchaři. Novinkou totiž bude Gastronomická bitva tří císařů, ve které budou mezi sebou „bojovat“ pokrmy a nápoje inspirované zeměmi, které jsou s Bitvou u Slavkova spjaté – tedy Rakouskem, Francií a Ruskem. Po celý den pak mohou návštěvníci sledovat vojensko – historický program, ukázky ležení nebo jezdecký dovednostní turnaj. Programu ve Slavkově bude přihlížet také ruský car Alexandr I., který přijede v poledne na inspekci spojeneckých armád.

Ani letos nebude v centru města chybět populární bitevní střet. „Kvůli omezenému místu před radnicí jsme se rozhodli udělat změnu a přemístili jsme střet do prostoru za kostel – na přístupovou cestu zámku. Díky tomu jej může pohodlně sledovat mnohem více diváků. Ukázka zobrazí ústupové boje této monumentální bitvy a zúčastní se jí většina z více než 300 vojáků, kteří budou letos ve Slavkově u Brna ubytováni,“ prozradila ředitelka Zámku Slavkov – Austerlitz Eva Oubělická. Dodala, že program ve Slavkově u Brna má i pietní rozměr. Po celý den bude otevřený chrám Vzkříšení Páně a uskuteční si i bohoslužba za padlé.
Hlavními partnery programu Tenkrát ve Slavkově jsou LIKO-S a Slavkovský pivovar. Partnery jsou Česká pojišťovna, SKR Living, Swietelsky, Interovaná střední škola Slavkov u Brna, Respono a Kordis. Pořadatelem je město Slavkov u Brna a Zámek Slavkov – Austerlitz. Akce se koná za podpory Jihomoravského kraje.

Podrobnosti

Zahájení:
1.12.2017
Ukončení:
3.12.2017
Webová stránka:
http:// http://www.1805.cz, http://www.zamek-slavkov.cz

Místo konání

Slavkov
 
 
CzechEnglish
 

Share This

Share on Google+